Odporúčame na prečítanie - It’s the manager

It’s the Manager

(Jim Clifton, Jim Harter)

Knihy z oblasti osobného rozvoja sa dnes označujú ako populárno-náučná literatúra. Často sa mi však zdá, že populárna časť výrazne prevláda nad náučnou. Koľkokrát ste mali po prečítaní “biznis” knižky ľahký pocit prázdnoty, resp. že to bolo tak trocha o ničom? Pravdou je, že tieto knihy často rozvíjajú pár nosných myšlienok na stovkách strán a množstvo mikropríbehov. Tak napríklad na nočnom stolíku mojej ženy už nejakú dobu leží kniha Robina Sharmu “The 5am club” v preklade “Klub ranních vítězů”. Po prečítaní takmer 400 stránok zistíte, že áno, kľúčom k vášmu úspechu je vstávať o piatej ráno...

Sviežim vánkom v mierne zatuchnutých vodách biznis literatúry sú knihy od Gallupu, čo je cca 70 let stará inštitúcia zaoberajúca sa výskumom leadershipu.  Čo ju odlišuje od ostatných, sú dáta. Všetky myšlienky a závery v ich knihách sú založené na analýze rozsiahlej vzorky dát, ktoré sú pravým opakom “dojmológie”, tak často používanej v oblasti osobného rozvoja.

Gallup už možno poznáte podľa ich vlajkového produktu, talentového testu CliftonStrengths, ktorý sa v histórii niekoľkokrát premenoval, ale je to stále ten istý, starý a dobrý test, popisujúci Vašich 34 talentov. U nás ho spopularizoval Jan Mühlfeit, nositeľom kvality a know-how je však Michal Martoch z TalentWorks, u ktorého som pred nedávnom absolvoval výcvik (odporúčam). 

Najnovšia kniha od Gallupu “It’s the Manager” má jednoduchú nosnú myšlienku: je to manažér, ktorý je najdôležitejšou premennou vášho biznisu. Nejde ani tak o CEO, ale stredný manažment, na ktorom stojí a padá váš biznis. To sa zhoduje s našou skúsenosťou v humancrafte - podľa nás, zhruba 60 – 70% výkonu tímu (či už je to predajňa alebo call centrum) ovplyvňuje priamy nadriadený.

Z perspektívy manažéra sa potom kniha zaoberá rozličnými aspektmi dramatickej zmeny, ktorej sme svedkami na trhu práce. Opisuje spolu 52 oblastí biznisu – od požiadaviek na pracoviská budúcnosti, cez umelú inteligenciu až po diverzitu a inklúziu - v ktorých dáva jasný popis súčasnej reality a budúcich trendov. Všetko založené na faktoch a dátach, nie domnienkach - kniha vyšla ako súhrn poznatkov z najrozsiahlejšej Gallup štúdie o budúcnosti práce (Future of Work). Vznikla tesne pred pandémiou, preto sa môže zdať, že tam kopa vecí musí chýbať (práca na diaľku a pod.), opak je však pravdou.

Knihu nemusíte čítať od začiatku do konca, stačí si nalistovať jednu z 52 kapitol, ktorá Vás najviac zaujíma a hneď sa do nej ponoriť. Z tohto pohľadu môže kniha poslúžiť ako fajn príručka manažéra, s jasne zhrnutými trendmi a najnovšími výskumami.

Zhrnutie knihy v kocke

Výborní manažéri maximalizujú potenciál každého člena tímu a riadia rast vašej organizácie. Dávajú každému z vašich zamestnancov to, čo chcú najviac: dobrú prácu a spokojný život. Toto je podľa Gallupu budúcnosť práce.

PS: Neľakajte sa hrúbky knihy (448 strán). Ako je to u Gallupu dobrým zvykom, viac než polovicu knihy tvoria prílohy. A ďalší fajn zvyk je priloženie kupónu, ktorý vám umožní prístup k materiálom v elektronickej podobe vrátane Gallup CliftonStrengths testu. Dostanete jeho skrátenú verziu, Vašich 5 top talentov, ale ako teaser je to fajn.

Recenziu pre Vás spísal: David Fojtík