František Gráfek

Tréner a konzultant

Niečo pracovné

František je trénerom telom i dušou. Po niekoľkých rokoch v bankovom sektore a ďalších v odbore telekomunikácií, predovšetkým na obchodných pozíciách, sa následne začal venovať personalistike a vzdelávaniu zamestnancov. Sám sa tiež vzdelával a doplnil potrebné kompetencie, a tak časom zodpovedal za všetky procesy v oblasti vzdelávania a rozvoja zamestnancov vo veľkej korporátnej spoločnosti. Vzdelávanie sa stalo aj jeho koníčkom a tak sa neustále zaujíma o nové trendy a pracuje aj na svojom vlastnom rozvoji.

Od roku 2013 sa stal trénerom a konzultantom na tzv. „voľnej nohe“ a mal tak možnosť pôsobiť aj v mnohých ďalších firmách a realizovať im vzdelávacie programy ušité priamo na mieru. Františkom vedené kurzy sú efektívne, zamerané na prax a vyznačujú sa vysokou participáciou účastníkov vrátane praktických nácvikov a spätnej väzby. Zároveň dokáže veľmi dobre nastaviť ucelený koncept rozvoja a procesy v rámci vzdelávania zamestnancov.

Niečo osobné

František mal vždy rád výzvy a chcel už od mladosti dostávať rôzne živly pod kontrolu. Keď sa potom rozhodoval, ktorému športu sa bude venovať, rozhodol sa pre jachting. Pre suchozemcov možná zvláštna voľba. Koľko ľudí sa však zase môže pochváliť tým, že sa „cvakol“ na malej závodnej jachte na Vltave priamo oproti Národnému divadlu? Aj napriek týmto krušnejším začiatkom sa jachtingu venoval tak vášnivo, až sa z neho skoro stal profesionálny jachtár.

Láska k prírode a živlom ho však neopustila, a tak vo svojich voľných chvíľach vyráža do prírody. Najradšej so svojou rodinou a priateľmi. Pokiaľ nájde krásne miesto a fúka aspoň trochu vetra, okamžite vyťahuje jeden zo svojich kitov a užíva si jedinečnosť daného okamihu. Neprocestoval síce ešte celý svet, ale v našej krásnej Českej krajine má preskúmaný skoro každý kameň.